Социальные сети



Среда, 10 января 2018 21:45

Как не остаться без жилья когда выселяют коллекторы?

Ежедневно к нам обращаются люди с просьбой помочь им с возникающими проблемами касательно их квартир, домов, участков которые были взяты в кредит или же брались кредиты под жильё и после резкого скачка курса долара и инфляции многие из наших граждан оказались не в состоянии платить кредиты и проценты по ним. 
Мы включаемся в эти процессы, помогаем не остаться на улице семьям с детьми и старикам. А что в этот момент делает государство? А его к сожалению нет. Оно всячески потакает банкам и коллекторским компаниям. Полиция которая существует за деньги налогоплательщиков, тоесть наши деньги, активно помогает коллекторам выселять людей, тоесть нас, за наши же деньги и выселяют. Парадокс? Нет БЕСПРЕДЕЛ. 
Мы хотим помочь всем, но это не возможно, по крайней мере пока. 
Но если наши сограждане будут осведомлены о своих правах в рамках законов, они будут вести себя намного увереннее с представителями коллекторских компаний и банков. 
Для этого наши юристы подготовили краткую аннотацию законов касающихся прав граждан в случае если они попадают в такие ситуации с беспределом банков и коллекторских фирм.
Мы должны быть юридически образованы и знать не только свои обязанности ( платить налоги) , а и знать свои права. (защищать себя). 
Читайте, образовывайтесь. ПРИСОЕДИНЯЙТЕСЬ К НАМ! 
Вместе мы победим! 
В ЕДИНСТВЕ СИЛА!!!

Сила в единстве и знаниях

ПРАВА ГРОМАДЯН ПРИ ВИСЕЛЕННІ З ЖИТЛОВИХ ПРИМІЩЕНЬ.

Відповідно до ч. 3. ст. 47 Конституції України ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду. Це положення уточнює Житловий Кодекс УРСР, згідно якому, виселення із займаного жилого приміщення допускається з підстав, установлених законом. За ст. 109 ЖК УРСР виселення проводиться:
1. Добровільно;
2. За рішенням суду.

Для примусового виселення осіб необхідні наступні документи:

1. Рішення суду про стягнення заборгованості (переходу права власності/стягнення майна/визнання майнових прав та ін.);
2. Виконавчий лист;
3. Постанова про відкриття виконавчого провадження;
4. Постанова про опис та накладення арешту на майно боржника.
5. Рішення суду про виселення (п. 4 ч. 3 ст. 18 ЗУ «Про виконавче провадження»), у разі виселення осіб.
За положенням ст. 5 Закону України «Про виконавче провадження» рішення про виселення з житла може здійснюватися лише ДЕРЖАВНИМ виконавцем, який при виконанні рішення повинен дотримуватися встановленого законом порядку. 
Цей порядок передбачає:
1. Письмове повідомлення боржника про необхідність виселення;
2. Надання 10-денного терміну на добровільне виконання рішення суду;
3. Примусове виконання рішення суду (ст. 66 ЗУ «Про виконавче провадження»).
Тобто, у разі невиконання боржником рішення про його виселення самостійно, державний виконавець виконує його примусово. Державний виконавець призначає день і час примусового виселення, про що письмово інформує боржника. Примусове виселення здійснюється у присутності понятих за участю працівників поліції.
Також, відповідно до Листа Міністерства Юстиції України від 28.03.2005 N 25-32/642 «Стосовно виконання рішень про виселення боржника» примусовому виселенню підлягають лише особи, які визначені у виконавчому документі.

ЗВЕРНУТИ УВАГУ!
Від судового рішення про виселення слід відрізняти рішення про примусове проникнення до житла. Його можуть виконувати як державні так і приватні виконавці, але таке рішення не є підставою для виселення осіб із житла. Тобто приватний виконавець може увійти в приміщення, але не має права виселяти з нього мешканців.
ПРАВА БОРЖНИКА при ВИСЕЛЕННІ:

1)​Відповідно до ст. 28 ЗУ «Про виконавче провадження», отримати не пізніше наступного дня, за днем відкриття виконавчого провадження, копії виконавчих документів. Постанова про відкриття виконавчого провадження надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення, інші документи простою кореспонденцією.
Боржник вважається повідомленим про початок примусового виконання рішень, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі.
Тобто, повідомлення про те, що боржнику вручено вищевказану постанову не вимагається.

2)​Відповідно до ст. 31 ЗУ «Про виконавче провадження», у разі якщо викладена у виконавчому документі резолютивна частина рішення є незрозумілою, боржник має право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про роз'яснення відповідного рішення.

3)​Відповідно до ст.32 ЗУ «Про виконавче провадження», боржник має право звернутися з заявою про відкладення виконавчих дій на строк до 10 виконавчих днів (у разі хвороби, відрядження, інших причин).

4)​Відповідно до ст. 33 ЗУ «Про виконавче провадження», боржник має право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення.

5)​Вимагати пред’явлення документів для ознайомлення, необхідних для примусового виконання рішення. У разі проникнення до житла, вимагати відповідне рішення суду про примусове проникнення до свого житла, присутність представників поліції та посвідчення ДЕРЖАВНОГО виконавця. Колекторські компанії не мають права примусово проникати у житло та виселяти боржника із житла. Згідно ст. 439 ЦПК України приватні виконавці мають право лише примусово проникати у житло, але виконувати рішення про виселення їм заборонено.

У разі якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати (за станом на січень 2018 року 74 460 гривень), звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не здійснюється.

Права малолітніх, неповнолітніх, інвалідів та осіб похилого віку

Законодавством передбачено додатковий захист житлових прав малолітніх, неповнолітніх дітей, осіб похилого віку, а також інвалідів. Так, згідно з ч. 4 ст. 12. Закону України «Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей» для вчинення будь-яких правочинів щодо нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким мають діти, необхідний попередній дозвіл органів опіки та піклування, що надається відповідно до закону.
Також, за ст. 14 цього ж Закону, місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень у сфері соціального забезпечення та соціального захисту населення проводять роботу щодо запобігання випадкам незаконного відчуження житла і захисту майнових прав осіб похилого віку та інвалідів.
Тобто, у разі, якщо в будинку проживає неповнолітня, малолітня дитина, інвалід, або особа похилого віку боржник має право вимагати пред’явлення дозволу органу опіку та піклування, або іншого органу на виселення відповідних осіб.

МАРАТОРІЙ на ВИСЕЛЕННЯ

На цей час діє Закон України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті».
Даний Закон забороняє примусове стягнення (відчуження без згоди власника) нерухомого житлового майна, яке вважається предметом застави згідно із статтею 4 Закону України "Про заставу" та/або предметом іпотеки згідно із статтею 5 Закону України "Про іпотеку", за наступних умов:

1. Таке нерухоме житлове майно використовується як місце постійного проживання позичальника/майнового поручителя або є об’єктом незавершеного будівництва нерухомого житлового майна, яке перебуває в іпотеці, за умови, що у позичальника або майнового поручителя у власності не знаходиться інше нерухоме житлове майно;
2. Загальна площа такого нерухомого житлового майна (об’єкта незавершеного будівництва нерухомого житлового майна) не перевищує 140 кв. метрів для квартири та 250 кв. метрів для житлового будинку.

Тобто, якщо у боржника немає іншого житла, а розмір існуючого не перевищує встановленого розміру, воно не може бути відчужено протягом дії вказаного Закону.

Також, з моменту введення в дію Закону (з 07.06.2014 року) встановлюється, що кредитна установа не може уступити (продати, передати) заборгованість або борг за кредитним договором або договором іпотеки на користь (у власність) іншої особи.
Тобто, Банк (або інший кредитор) не має право передавати борг колекторським компаніям.

 



Социальные сети



2017 © Общественная организация

"Гражданская солидарность "Братья"

Все права защищены

Контакты

Email: info@brattya.kiev.ua

+38 (063) 605-38-26, + 38 (099) 652-95-93